GAU-ს მედიცინის სკოლის მესამე სტუდენტური საერთაშორისო სამეცნიერო კონფერენცია
ქართულ-ამერიკული უნივერსიტეტის მედიცინის სკოლამ 2023 წლის 3 -4 ივლისს ბიოსამედიცინო მიმართულების მესამე სტუდენტურ საერთაშორისო სამეცნიერო კონფერენციას "თავგადასავალი ფუნდამეტურიდან გამოყენებით მეცნიერებამდე: ბიოსამედიცინო მკვლევართა მომდევნო კოჰორტის გაძლიერება!“ უმასპინძლა. კონფერენციის ონლაინ და ოფლაინ სესიებში ჯამურად 47 სტუდენტი მონაწილეობდა საქართველოსა და სომხეთის სხვადასხვა უნივერსიტეტიდან. შეფასების კომიტეტის მიერ შეირჩა სამი საუკეთესო ნაშრომი, საპრიზო ადგილები გაინაწილეს: თინა ჰემალ შაჰმა (I ადგილი), მრუნალ ბოდდუმ და როსვინ პერეირამ (II ადგილი), ასევე, ჯატინ ნარამ და ხუში ბარიმ(სომხეთი -III ადგილი).
კონფერენციაზე წარმოდგენილი ყველა ნაშრომი გამოქვეყნდება ყოველწლიურ სამეცნიერო ჟურნალში, რომელიც გამოიცემა ქართულ-ამერიკული უნივერსიტეტის მედიცინის სკოლის მიერ.

Wednesday, July 5, 2023
On July 3-4 the third international student scientific conference in the biomedical field, titled "Adventure from Pure to Applied Science: Empowering the Next Cohort of Biomedical Researchers!" took place on at Georgian American University Medical School. During the online and offline sessions, the conference brought together 47 students from various universities, along with representatives from Georgia and Armenia. During the event, a panel of evaluators selected the top three scientific works, resulting in Tina Hemal Shah securing the first place, followed by Mrunal Boddu and Roswen Pereira in second place, and Jatin Nara and Khushi Bari from Armenia in third place, who shared the prizes.
It's worth noting that all papers presented at the conference will be published in an annual scientific indexed journal, published by the GAU Medical School.