მესამე საერთაშორისო მულტიდისციპლინური კონფერენცია ბიოსამედიცინო სტუდენტებისთვის
ქართულ-ამერიკული უნივერსიტეტის მედიცინის სკოლა აცხადებს ბიოსამედიცინო მიმართულების სტუდენტთა მესამე საერთაშორისო ინტერდისციპლინურ კონფერენციას სახელწოდებით „თავგადასავალი ფუნდამეტურიდან გამოყენებით მეცნიერებამდე: ბიოსამედიცინო მკვლევართა მომდევნო კოჰორტის გაძლიერება!“ კონფერენცია თბილისში 2023 წლის 3 და 4 ივლისს გაიმართება. კონფერენცია ჰიბრიდულია და ჩატარდება როგორც ონლაინ, ასევე ფიზიკურ სივრცეში, მისამართზე: ქ. თბილისი, მერაბ ალექსიძის ქუჩა, 10, თბილისი, საქართველო, 0160.
ეს კონფერენცია შესანიშნავი შესაძლებლობაა სტუდენტებისათვის, რათა გაუზიარონ თავიანთი კვლევები და იდეები გლობალურ აუდიტორიას. ეს არის იდეალური პლატფორმა თანატოლებთან, მენტორებთან და ცნობილ ბიომედიკოს მეცნიერებთან თანამშრომლობისა და ურთიერთობისათვის. საუკეთესო სტუდენტური ნამუშევრებისათვის განსაზღვრულია პრიზები. აღსანიშნავია, რომ ყველა შერჩეული სტატია გამოქვეყნდება GAU-ს პრესტიჟულ ყოველწლიურ სამეცნიერო ჟურნალში, რაც სტუდენტებს მისცემს შესაძლებლობას გაავრცელონ კვლევითი შედეგები არამხოლოდ კონფერენციის აუდიტორიასთან, არამედ დაინტერესებული საზოგადოების ფართო წრეებშიც.
სამუშაო ენა: ინგლისური
მნიშვნელოვანი თარიღები:
აბსრაქტების მიღების ბოლო ვადა: 19 მაისი, 23:00 საათი.
სრული სამეცნიერო სტატიის წარდგენის ბოლო ვადა: 2 ივნისი, 23:00 საათი.
კონფერენციის თარიღები:
-
3 ივლისი, 12:00 - ვირტუალური (ონლაინ)
4 ივლისი, 12:00 - ქართულ-ამერიკული უნივერსიტეტის საკონფერენციო დარბაზი #200
გთხოვთ, გაითვალისწინოთ ეს თარიღები და დაგეგმეთ პროექტში ჩართულობა შესაბამისად. დარწმუნდით, რომ იცავთ წარდგენის ვადებს, რათა თავიდან აიცილოთ რაიმე უხერხულობა.
ნებისმიერი კითხვის შემთხვევაში, დაგვიკავშირდით შემდეგ მისამართზე: mdstudentsconference@gau.edu.ge
გმადლობთ ჩვენი კონფერენციით დაინტერესებისთვის და მოუთმენლად ველით თქვენს მონაწილეობას!
მონაწილეები:
კონფერენციაში მონაწილეობის უფლება აქვთ ბიოსამედიცინო სფეროს სტუდენტებს მთელი მსოფლიოდან. ასაკობრივი შეზღუდვა არ არის და მიიღება, როგორც ინდივიდუალური, ასევე ჯგუფური პროექტები. თითოეულ მონაწილეს ან გუნდს (ერთ პროექტზე მომუშავე) უნდა ჰყავდეს მენტორი/ხელმძღვანელი.
კონფერენციის ყველა მონაწილე დაჯილდოვდება სერტიფიკატით. საუკეთესო ნამუშევრის ავტორს გადაეცემა სერტიფიკატი და პრიზი! მოგიწოდებთ, მიიღოთ აქტიური მონაწილეობა და მაქსიმალურად გამოიყენოთ ეს შესაძლებლობა, რათა წარმოაჩინოთ თქვენი ნამუშევარი და კავშირები კოლეგ მკვლევარებთან მთელი მსოფლიოდან.
თემები:
ჩვენ მივიღებთ ორიგინალურ კვლევებსა და ლიტერატურის მიმოხილვებს. მისასალმებელია კვლევითი პროექტებიც! თემები უნდა მოიცავდეს:
ძირითადი ბიომეცნიერება
ზოგადი მედიცინა
კლინიკური მედიცინა
სიცოცხლის შემსწავლელი მეცნიერებები
ეპიდემიოლოგია
საზოგადოებრივი ჯანდაცვა
კვლევა და ცდები
ქცევა
სწავლა, მეხსიერება და შემეცნება
ჯანდაცვის მომსახურება, კვლევა და განათლება
ინსტრუმენტაცია და მეთოდოლოგია
თემები უნდა შეესაბამებოდეს კონფერენციის თემას, რომელიც არის: „შექმენი უკეთესი მომავალი დღეს მეცნიერების დახმარებით“.
კონფერენციის ვადები და მნიშვნელოვანი თარიღები:
კონფერენცია ჩატარდება სამ ეტაპად:
ეტაპი 1 - აბსტრაქტის წარდგენა.
მონაწილეთაგან განაცხადების მიღება. მონაწილეები დარეგისტრირდებიან გუგლის რეგისტრაციის ფორმის საშუალებით. გთხოვთ გადახვიდეთ სარეგისტრაციო ფორმაზე და შეავსოთ ყველა საჭირო ველი.
ფორმის შევსების შემდეგ თქვენ მიიღებთ დამადასტურებელ წერილს ან დირექტივებს, რომ შეიტანოთ ცვლილებები თქვენს სარეგისტრაციო ფორმაში.
I ეტაპი იწყება 1 მაისს, 11:00 საათზე (საქართველოს სტანდარტული დრო GMT+4)
რეფერატის წარდგენის ბოლო ვადა - 19 მაისი, 23:00 საათი (საქართველოს სტანდარტული დრო GMT+4)
გირჩევთ, გამოაგზავნოთ თქვენი აბსტრაქტი რაც შეიძლება ადრე და საფუძვლიანად გადახედოთ წარდგენის მითითებებს, რათა დარწმუნდეთ, რომ თქვენი რეფერატი აკმაყოფილებს ყველა კრიტერიუმს. გმადლობთ ჩვენი კონფერენციით დაინტერესებისთვის და მოუთმენლად ველით თქვენს მონაწილეობას!
ეტაპი 2 - სრული სამეცნიერო ნაშრომის წარდგენის ბოლო ვადა - 1 ივნისი, 23:00 საათი (საქართველოს სტანდარტული დრო GMT+4)
ეტაპი 3 - კონფერენციის გახსნა
კონფერენციის გახსნა 3 ივლისს 12:00 საათზე ონლაინ და 4 ივლისს 12:00 საათზე GAU-ში (საქართველოს სტანდარტული დრო GMT+4)
შენიშვნა: თქვენ მოგეცემათ შესაძლებლობა ატვირთოთ თქვენი ნაშრომი პირველი ეტაპის დაწყების თანავე, თუ ნაშრომი უკვე მზად გაქვთ. პირველი ეტაპის გავლის შემდეგ ყველა მონაწილე მიიღებს
დამადასტურებელ წერილს დეტალური ინფორმაციით შემდგომი ვადების შესახებ. ნაშრომები და ნებისმიერი შეკითხვა უნდა გამოაგზავნოთ შემდეგ მისამართზე: mdstudentsconference@gau.edu.ge
მიღების/უარის შესახებ შეტყობინება - 16 ივნისი
თქვენ მიიღებთ ინფორმაციას ფინალურ კონფერენციაზე თქვენი ნამუშევრის მიღების/უარის შესახებ. ჩვენ ვაფასებთ თქვენს მოთმინებას, რადგან ჩვენი გუნდი ყურადღებით აფასებს ყველა განაცხადს, რათა დარწმუნდეს, რომ თითოეული აკმაყოფილებს აუცილებელ კრიტერიუმებს. გმადლობთ ჩვენი კონფერენციით დაინტერესებისთვის და მოუთმენლად ველით თქვენს მონაწილეობას!
კონფერენციის სტატიის სტრუქტურა (კვლევითი ნაშრომი):
ტექნიკური მოთხოვნები:
MS Word
A4-ფორმატი
ველები 2,5 სმ
შრიფტები: Times New Roman/Sylfaen
შრიფტის ზომები: სათაური -14 / სქელი; ტექსტის მთავარი ნაწილი -12
მანძილი ხაზებს შორის = 1.5
მინდვრები: 2 სმ ყველა მინდორი და დასაბუთებული ტექსტი
გრაფიკული მასალა JPG, GIF და BMP
სტრუქტურა:
სათაური (Times New Roman შრიფტის ზომა- 14 / მუქი);
ავტორი ავტორი(ები) - სტუდენტის/ავტორის სრული სახელი, უნივერსიტეტი, ფაკულტეტი, საგანმანათლებლო პროგრამა;
აბსტრაქტი არაუმეტეს 300 სიტყვისა;
საკვანძო სიტყვები: სამიდან ხუთამდე საკვანძო სიტყვა;
შესავალი (მოიცავს ლიტერატურის მიმოხილვას);
ძირითადი ნაწილი - მეთოდოლოგია - შედეგები - დისკუსია;
დასკვნა (მოიცავს რეკომენდაციებს);
ბიბლიოგრაფია;
დანართები (ასეთის არსებობის შემთხვევაში).
ზეპირი პრეზენტაცია - Power Point ფორმატში, 10 წუთამდე + 5 წთ-დისკუსიისთვის
პოსტერები:
შრიფტის ზომა უნდა იყოს მინიმუმ 24 (მნიშვნელოვანი ინფორმაციის წაკითხვა უნდა იყოს დაახლოებით 10 ფუტის დაშორებით)
სათაური მოკლეა და იწვევს ინტერესს (ზომა მინიმუმ 36)
სიტყვების რაოდენობა დაახლოებით 300-დან 800 სიტყვამდე (არაუმეტეს 800 სიტყვისა)
ტექსტი ნათელია და აზრიანია
დანომრვის, ნუმერაციისა და სათაურების გამოყენება აადვილებს წაკითხვას
გრაფიკის, ფერის და შრიფტების ეფექტური გამოყენება (რეკომენდირებული შრიფტები Times New Roman და Arial)
თანმიმდევრული და სუფთა განლაგება მოიცავს მადლობას, ავტორთა სახელს და აფილირებას.
ტექსტში ციტირებები უნდა გაკეთდეს APA ფორმატში. (https://www.youtube.com/watch?v=10eg_GB_A9E)
საკონფერენციო ნაშრომები მიიღება ელექტრონული ფოსტით: mdstudentsconference@gau.edu.ge ან პირველ ეტაპზე სააპლიკაციო ფორმასთან ერთად.
სპეციალური წესები და პირობები:
სტატიის წარდგენით, ყველა წარმდგენი ავტორი ადასტურებს, რომ სტატიაში არსებული ყველა ინფორმაცია სწორია.
გაგზავნილი სტატიები არ შეიძლება შეიცვალოს ან გასწორდეს წარდგენის ვადის გასვლის შემდეგ. სტატიის წარდგენით ავტორი თანახმაა გამოქვეყნებაზე.
კონფერენციის ორგანიზატორი იტოვებს უფლებას წაშალოს ნებისმიერი ნაშრომი, რომელიც არ შეესაბამება მოთხოვნებსა და წესებს.
ყველა ტექსტი შემოწმდება პლაგიატისთვის. პლაგიატი, რომელიც აღემატება დაშვებულ დონეს (20%) უარყოფილი იქნება
პრეზენტაციის შეფასების კრიტერიუმებია:
სათაური და რეზიუმე ნათლად ავლენს კვლევის მოცულობასა და შედეგს - 2 ქულა
შესავალი ნაწილი/ლიტერატურის მიმოხილვა აღწერილია მოკლედ, მაგრამ გარკვევით, კვლევის მიზნებისა და ამოცანების შესაბამისად - 5 ქულა
მეთოდოლოგია (მათ შორის, მკაფიოდ ჩამოყალიბებული კითხვები, მონაცემთა წყაროები, მონაცემთა შეგროვების პროცედურები, ანალიტიკური მიდგომა), შედეგები და მონაცემები შეესაბამება კვლევის ფარგლებს და დაკავშირებულია მიგნებებთან - 10 ქულა.
შედეგები სწორად არის აღწერილი, ვიზუალურად აღქმადი და განხილულია - 5 ქულა
წერის სტილის ხარისხი: სიზუსტე, სიცხადე, წაკითხვადობა, სამეცნიერო ლიტერატურის გამოყენება და ცნობების სწორი ციტირება; სამეცნიერო ნაშრომის სტანდარტული სტრუქტურის დაცვა - 5 ქულა
პრეზენტაცია: სტრუქტურისა და აზრის თანმიმდევრულობა და სიცხადე; დროის სწორად მართვა; წარდგენის ეფექტური უნარები - 10 ქულა

The Third International Multidisciplinary Conference of Biomedical Students
The Medical School at Georgian American University is pleased to announce the Third International Multidisciplinary Conference of Biomedical Students, titled "Adventure from Pure to Applied Science: Empowering the Next Cohort of Biomedical Researchers!" The conference will be held in Tbilisi from July 3-4, 2023, and is organized by GAU Medical School.
The conference will take a hybrid approach, with both online and off-site formats available. For the off-site portion, the venue will be located at 10 Merab Aleksidze Street, Tbilisi, Georgia 0160.
Working language is English!
This conference will provide an excellent opportunity for students worldwide to share their research work and ideas with a global audience. It is an ideal platform to interact and collaborate with peers, mentors, and renowned professionals from the field of biomedical science. Moreover, the event doubles up as a competition for the best student papers, further emphasizing its significance. It is worth noting that all selected papers will be published in the highly regarded GAU Annual Scientific Journal, providing an excellent platform for students to disseminate their findings.
We would like to draw your attention to the important dates related to the conference, as follows:
• Abstract submission deadline: 19th May, 11:00 PM.
• Complete scientific paper submission deadline: 2 nd June, 11:00 PM.
• Conference dates:
3rd July, 12:00 PM - Online
4th July, 12:00 PM -Off-site at GAU University
Kindly note these dates in your calendar and plan accordingly. Please ensure that you adhere to the submission deadlines to avoid any inconvenience.
For registration please visit: Registration Link
If any questions, please send it to us tomdstudentsconference@gau.edu.ge
Thank you for your interest in our conference, and we look forward to your participation!
We welcome students of the biomedical field from all over the world to participate in this conference. There is no age limit, and group projects are also accepted. However, every participant or team (working on one project) must have a mentor or supervisor.
All conference participants will receive certificates of participation. Additionally, the author of the best work will receive a certificate and a prize. We encourage you to participate actively and make the most of this opportunity to showcase your work and network with fellow researchers from around the world.
We welcome both original research and literature reviews for this conference. Research projects are highly encouraged! We invite submissions on a wide range of topics covering the following areas:
• Basic Bioscience
• General Medicine
• Clinical Medicine
• Life Science
• Epidemiology
• Public Health
• Research and trials
• Behavior
• Learning, memory and cognition
• Healthcare services, research and education
• Instrumentation and methodology, etc.
Timeline of the conference and important dates
The conference will be held in three stages, as follows:
Stage 1: Abstract Submission
During this stage, we will be receiving applications from participants. To register, please fill in all the required fields in the Google registration form available on our website. We encourage you to review the submission guidelines and ensure that you meet all the criteria before submitting your abstract. Thank you for your interest in our conference, and we look forward to receiving your submissions: Third Conference registration [IS4]
Upon filling out the registration form, you will receive a confirmation letter or directives to make changes if necessary.
Stage 1 will commence on May 1st at 11:00 AM (Georgia Standard Time GMT+4).
The deadline for abstract submissions is May 19th at 11:00 PM (Georgia Standard Time GMT+4).
We encourage you to submit your abstract as early as possible and review the submission guidelines thoroughly to ensure that your submission meets all the criteria. Thank you for your interest in our conference, and we look forward to your participation!
Stage 2: Complete scientific paper submission deadline - 1 June, 11:00 PM (Georgia Standard Time GMT+4)
Stage 3: Opening the conference
3rd July, 12:00 PM - Online (Georgia Standard Time GMT+4) and
4th July, 12:00 PM – Off-site at GAU University
NOTE! You will be given a chance to upload your paper right away when the stage 1 opens if you have your paper ready by then. After the undergoing stage 1 all participants will receive a confirmation letter with detailed information about the upcoming deadlines. Papers and any questions should be sent to: mdstudentsconference@gau.edu.ge
Notifications of acceptance/rejection
Notifications of acceptance or rejection will be sent out no later than June 16th. We appreciate your patience as our team carefully evaluates all submissions to ensure that each meets the necessary criteria. Thank you for your interest in our conference, and we look forward to your participation!
Author Guidelines for Conference Proceedings
The structure of the conference article (research paper):
Technical requirements:
• MS Word
• A4-format
• Fields 2.5 cm
• Fonts: Times New Roman/Sylfaen
• Font sizes: Title -14 / Bold; Text Body -12
• Distance between lines = 1.5
• Margins: 2cm all margins, and justified text
• Graphical material JPG, GIF and BMP
• Length: Papers should be no less than 5 and no more than 15 pages, including references and acknowledgments
Structure:
• Title
• Author/ Author(s) -Full name of the student/ author (s), University, faculty, educational program;
• An Abstract  - no more than 300 words;
• Keywords: Three to five keywords
• Introduction (Includes Literature review)
• The main part - Methodology - Results - Discussion
• Conclusion (Includes Recommendations)
• References
• Annexes (If any)
In-text citations should be done in Chicago format Chicago Style
Oral presentation - in the Power Point format, up to 10 minutes+ 5 min-for discussion
NOTE! Papers that do not meet the technical requirements outlined in the author guidelines will be rejected. Therefore, we kindly ask you to carefully follow the guidelines and ensure your paper meets all the necessary technical specifications before submitting it.
Conference papers will be accepted through the Email: mdstudentsconference@gau.edu.ge or during the stage 1 with the application form.
Special Rules and Conditions
To ensure the quality and integrity of the conference proceedings, we kindly ask all authors to adhere to the following special rules and conditions:
• By submitting an article, all authors certify that all information contained within the article is correct.
• Submitted articles cannot be modified or corrected after the submission deadline. By submitting an article, the authors consent to its publication.
• The conference organizers reserve the right to remove any paper that does not comply with the requirements and rules.
• All text will be checked for plagiarism. Any instances of plagiarism exceeding the allowed level of similarity (20%) will result in the rejection of the paper.
Criteria for Evaluating Papers and Presentations:
• The title and abstract clearly and effectively communicate the scope and results of the research - 2 points
• The relevant previous work is described briefly but clearly, in accordance with the research goals and objectives - 5 points
• The methodology, including clearly articulated questions, data sources, data collection procedures, and analytical approach, is appropriate and the results are consistent with the research scope and linked to findings - 10 points
• The results are properly described, visualized, and discussed - 5 points
• The quality of the writing style is evaluated based on accuracy, clarity, readability, use of scientific literature, and correct citation of references; the standard structure of the scientific paper is also considered - 5 points
• The presentation is evaluated based on coherence and clarity of structure and thought, proper time management, and effective presentation skills - 10 points