ქართულ-ამერიკული უნივერსიტეტის ინფორმაციული ტექნოლოგიების მენეჯმენტის საბაკალავრო პროგრამა შემუშავებულია დღესდღეობით ძალიან აქტუალური ციფრული ტრანსფორმაციის ტენდენციების გათვალისწინებით და და სრულად პასუხობს თანამედროვე, ტექნოლოგიებზე ორიენტირებული შრომის ბაზარის მოთხოვნებს. პროგრამა მიზნად ისახავს კონკურენტუნარიანი სპეციალისტების მომზადებას, რომლებიც ფლობენ ინფორმაციულ ტექნოლოგიებს, შეუძლიათ მათი ეფექტიანი მართვა, ინტეგრაცია და გამოყენება ორგანიზაციულ გარემოში და გააჩნიათ მენეჯერული უნარები, რაც უზრუნველყოფს მათ კარიერულ მოქნილობას და აძლევს შესაძლებლობას ქონდეთ პროფესიული განვითარების დიდი პოტენციალი.
პროგრამის მიზანია მოამზადოს თანამედროვე მოთხოვნების შესაბამისი, მაღალი პასუხისმგებლობის მქონე სპეციალისტი, რომელიც:
ინფორმაციული ტექნოლოგიების ბაკალავრი შეიძლება დასაქმდეს შემდეგ პოზიციებზე:
პროგრამის დეტალური აღწერილობა იხილეთ მიბმული ფაილით: IT მენეჯმენტის პროგრამა.
ინფორმაციული ტექნოლოგიების მენეჯმენტის საბაკალავრო პროგრამა აგებულია ECTS სისტემის საფუძველზე. კვალიფიკაციის მისაღებად სტუდენტმა უნდა დააგროვოს 180 კრედიტი, რაც წარმოადგენს პროგრამაში შემავალი ძირითადი სწავლის სფეროს შესაბამისი შინაარსის სავალდებულო და არჩევითი სასწავლო კომპონენტებისა და თავისუფალი კომპონენტების კრედიტების ჯამს.
სტუდენტი წლის განმავლობაში აგროვებს 60 კრედიტს (სემესტრში 30 კრედიტს). ინდივიდუალური სასწავლო დატვირთვიდან გამომდინარე, წლიური კრედიტების რაოდენობა შეიძლება იყოს 60 კრედიტზე ნაკლები ან მეტი, თუმცა არაუმეტეს 75 კრედიტისა.
საბაკალავრო პროგრამის სასწავლო გეგმა იხილეთ მიბმულ ფაილში: IT მენეჯმენტი.
კუმულატიური ქულის გამოთვლა შემდეგნაირად ხორციელდება: ყოველ სასწავლო კურსში სტუდენტის მიერ მიღებული ქულის რაოდენობრივი მაჩვენებელი მრავლდება ამ სასწავლო კურსისათვის განკუთვნილი კრედიტის რაოდენობაზე და შემდეგ ამ რიცხვების საერთო ჯამი იყოფა სტუდენტის მიერ დაგროვილი კრედიტების საერთო რაოდენობაზე.
GAU-ს ინფორმაციული ტექნოლოგიების მენეჯმენტის საბაკალავრო პროგრამაზე სწავლის წლიური საფასურია 3,900*ლარი (60 კრედიტის ღირებულება). გადახდა ხდება წელიწადში ორჯერ, თანაბარი ოდენობით, თითოეული სემესტრის დაწყებამდე.
დაფინანსება
ინფორმაციული ტექნოლოგიების მენეჯმენტის საბაკალავრო საგანმანათლებლო პროგრამაზე ჩარიცხვის უფლება აქვს სრული ზოგადი განათლების დამადასტურებელი სახელმწიფო სერტიფიკატის / ატესტატის ან მასთან გათანაბრებული დოკუმენტის მქონე საქართველოს მოქალაქეს, ერთიანი ეროვნული გამოცდების შედეგების საფუძველზე. იხ. ერთიანი ეროვნული გამოცდების ანკეტა/კითხვარი.
GAU-ში ჩაბარების მსურველმა აბიტურიენტებმა საჭიროა ერთიანი ეროვნული გამოცდებისათვის რეგისტრაციისას, საგანმანათლებლო პროგრამების / უნივერსიტეტების პრიორიტეტულ ჩამონათვალში მიუთითონ ქართულ-ამერიკული უნივერსიტეტის ინფორმაციული ტექნოლოგიების მენეჯმენტის საბაკალავრო პროგრამის შესაბამისი კოდი.
პროგრამაზე დასაშვებად აუცილებელია აპლიკანტი ფლობდეს ინგლისურ ენას B1 დონეზე, რაც შეიძლება დადასტურდეს:
ინფორმაციული ტექნოლოგიების მენეჯმენტის საბაკალავრო საგანმანათლებლო პროგრამაზე მობილობის წესით ჩარიცხვა შესაძლებელია წელიწადში ორჯერ, საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს მიერ დადგენილ ვადებში, სავალდებულო პროცედურებისა და უნივერსიტეტის მიერ დადგენილი წესების დაცვით. იხ. მობილობის ვადები და წესი/პროცედურა.
ინფრომაციული ტექნოლოგიების მენეჯმენტის საბაკალავრო საგანმანათლებლო პროგრამაზე ჩარიცხვა, ან გადმოყვანის წესით ჩარიცხვა სხვა ქვეყნის აღიარებული უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულებიდან ხორციელდება საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის ბრძანების საფუძველზე.

The Bachelor’s program of Information Technology Management at the Georgian American University is developed with consideration of today’s highly relevant digital transformation trends and fully responds to the demands of the modern, technology-oriented labor market. The program aims to prepare competitive specialists who possess strong knowledge of information technologies and are capable of their effective management, integration, and use within organizational environments. Graduates also develop managerial skills that ensure their career flexibility and provide opportunities for continuous professional growth.
The objectives of the program is to prepare a highly responsible specialist aligned with modern industry demands, who:
A person with Bachelor’s degree in IT can be employed in the following positions:
A detailed description of the program is presented in the relevant official documentation: IT Management.
The Bachelor’s Program in Information Technology Management is built on the basis of the ECTS system. In order to obtain the qualification, a student must accumulate 180 credits, which constitute the total number of credits of compulsory and elective educational components of the relevant content of the core field of study included in the program, as well as free components.
A student accumulates 60 credits per academic year (30 credits per semester). Depending on the individual academic workload of the student, the annual number of credits may be less or more than 60 credits, but shall not exceed 75 credits.
The program provides 15 free credits, the accumulation of which, within the credits allocated for elective courses, the student may carry out either within the present program, within another academic educational program of the same level offered by the School of Informatics and Engineering or by the Georgian-American University, within an accredited academic educational program of the same level at another higher education institution in Georgia, or within an academic educational program of the same level at a foreign higher education institution, provided that such credits are recognized in accordance with the legislation of Georgia.
The Bachelor’s Program Curriculum is provided as an attached document: IT Management.
An annual tuition fee of the GAU Information Technology Management Bachelor's Degree Program is 3,900* GEL (60 ECTS). Payments are made twice a year, with equal parts, before the beginning of each semester.
Only Georgian citizens who have the state high school diploma certifying full general education (or a document equal to it), can be enrolled in the Information Technologies Management Bachelor’s Program, based on the Unified National Examinations (UNE) results. See Unified National Examination form/questionnaire.
Applicants must indicate the relevant code for the GAU Information Technologies Bachelor's Program when registering for the UNE.
To be admitted to the program, the applicant must have English language proficiency at level B1, which can be proven with:
Students can be enrolled in the Information Technologies Management Bachelor's Program through the mobility program twice a year, within the timeframe established by the Ministry of Education and Science of Georgia, in compliance with mandatory procedures and fixed rules established by the University. See mobility terms and procedure.
Accredited foreign higher educational institution students can be enrolled in the Information Technologies Management Bachelor's Program on the basis of the order issued by the Minister of Education and Science of Georgia.